Projekt PKP giełda inwestycje fundusz  

Nie po to inwestujemy swoje oszczędności żeby stracić, dlatego każdy z inwestorów po to inwestuje swoje pieniądze by mieć z nich określony zysk. Problem w tym, że jedni inwestorzy są cierpliwi inni mniej, jedni wolą zaryzykować inwestując duże pieniądze w fundusze akcji, inni wolą bardziej bezpieczne inwestowanie, chociażby w obligacje państwowe, czy też lokaty bankowe. Są też i tacy, którzy decydują się na przykład na fundusz stabilnego wzrostu. Trzeba powiedzieć, że dla tych którzy zdecydują się na taki krok notowania są naprawdę obiecujące. Pamiętajmy, że cierpliwi, którzy nie liczą czasu, liczą później pieniądze, bowiem niemal zawsze są na lepszej pozycji. Dla cierpliwych fundusz stabilnego wzrostu  jest dobrym sposobem na pomnożenie swoich pieniędzy, a już z pewnością na zmniejszone ryzyko ich utraty w razie bessy. Należy też zwrócić uwagę na bardzo ciekawy na rynku inwestycyjnym projekt, jakim bez wątpienia jest fundusz pracowniczy. Jego protoplastą jest PKP. I rzeczywiście fundusz pracowniczy PKP, którego pełna nazwa brzmi fundusz własności pracowniczej pkp, to ciekawy projekt, ale tylko dla obecnych lub byłych pracowników tej firmy.

– Dzięki temu funduszowi byli i obecni pracownicy, którzy spełniają wymogi określone w ustawie o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” bezpośrednio wezmą udział i skorzystają z restrukturyzacji tej firmy. Jak? Ponieważ po raz pierwszy w Polsce dla pracowników sprywatyzowanej firmy państwowej utworzony został specjalny fundusz na który wpłynęła część gotówki uzyskanej ze sprzedaży majątku PKP. Pieniądze te wpłacone zostały na fundusz jako jednostki uczestnictwa i są własnością pracowników – stwierdził jeden z jego członków. Kiedyś prywatyzowane firmy swoim pracownikom przydzielały akcje, które najczęściej były przez nich na pniu sprzedawane. Inne rozwiązanie wybrały PKP, które utworzyły swoim pracownikom fundusz własności pracowniczej. Rynek inwestycyjny w Polsce jest rynkiem bogatym w oferty, aczkolwiek nie aż tak jak rynki krajów wysoko rozwiniętych. Fundusze, inwestycje, giełda, finanse, ryzyko, bezpieczeństwo, stabilny wzrost. Określeń jak widać wiele jak wiele jest sposobów na wielkie pieniądze. Problem tylko w tym czy się uda nam się zainwestować w najbardziej odpowiednią dla nas inwestycję. Nikt jednak nikomu nie da 100 procentowej pewności na duży i 100 procentowy zysk, bowiem nie ma na rynku pewnego funduszu i pewnych pieniędzy. Dlatego na początku naszej inwestycyjnej drogi lepiej wybierać fundusze bezpieczne.

– Rynek funduszy inwestycyjnych zaczyna chwiać się w posadach, ponieważ sytuacja na rynkach finansowych europy się chwieje. Dlatego moim zdaniem taki fundusz pracowniczy jest lepszym wyjściem. Szkoda tylko, że jest on zawężony jedynie do pracowników i byłych pracowników. pracowników zewnątrz nikt nie może wejść w ten układ – powiedział jeden z inwestorów.

 
 

Leave a Reply